yurtdisinda-dil-egitimi

Yazı İçeriğimiz

Yurtdışında Dil Eğitimi ve Şartlar

Yurtdışında Dil Eğitimi ve ingilizce herkes için bir gereklilik haline geldi.
Yabancı dil öğrenmek, günümüz şartlarının en temel ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ve globalleşen dünyada farklı ülkeler ile hızlı iletişim kurabilmek için yabancı dil eğitiminin önemi her geçen gün daha da artmaktadır.

Yabancı dili kendi ülkesinde öğrenmek oldukça avantajlı bir durumdur. Sizlerde öğrenmek istediğiniz lisans için Yurtdışında Dil Eğitim Rehberi konulu makalemizi okuyarak yabancı ülkede dil eğitimi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda daha çok ingilizce eğitim veren dil okulları hakkında araştırma yaptık.
Aklınıza takılan sorulara cevap alabilmek için aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı bırakabilir veya iletişim formumuzu doldurarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yurtdışında Dil Eğitimi Fiyatları

Yurtdışında Dil Eğitimi almak gün geçtikçe çok daha fazla önem arz etmektedir. Bir dili en özel şekilde öğrenebilmenin tek yolu, konuşulduğu ülke içerisinde eğitim almaktadır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Fiyatları ise istenilen şartlara göre değişkenlik göstermektedir. Eğitimin kaç hafta süreceğinden tutunda, konaklama ücretlerine, o ülkenin yaşam standartlarına bağlı olarak bambaşka bütçeleri ortaya çıkartmaktadır.

Sizler için en popüler Yurtdışında Dil Eğitimi ülkelerinin genel ortalama maliyetlerini aşağıdaki tabloda sıraladık. Doğru fiyatlar hakkında bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sizlerin talep edeceği Yurtdışında Dil Eğitimi şartlarına uygun olarak net bir fiyat çalışması sunabiliriz.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları    (2300-2800 USD)

Amerika Dil Okulları Fiyatları (2600-3200 USD)

Kanada Dil Okulları Fiyatları  (2500-3400 USD)

Malta Dil Okulu Fiyatları         (1980-2400 USD)

Avustralya Dil Okulu               (2100-2600 USD)

 

 

Yurtdışında Dil Eğitiminde  Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yurtdışında dil eğitimi almak gibi bir düşünceniz oluştuğunda en iyi hizmet alabileceğiniz şekilde bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yabancı Dil Okul Kalitesinin Önemli

Gideceğiniz ülke kadar, o ülkedeki dil okul kalitesi de oldukça önem arz etmektedir. Kısa bir zaman zarfında oldukça etkili sonuçlara ulaşabilmek için okul kalitesini de göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Ülke Ekonomisi

Sadece dil eğitimi almak için gideceğiniz ülkenin sahip olduğu ekonomik olanakları da sizlerin yabancı dil eğitim maliyetlerinizi etkileyecek önemli unsurların başında gelmektedir. Yüksek maliyetlere sahip bir dil eğitimi almak istemiyorsanız gideceğiniz ülkenin ekonomik koşullarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Yabancı Dil Okulunun Bulunduğu Şehir

Yabancı dil eğitimini alacağınız şehir, sizlerin dil eğitimine farklı katkılar sağlamaktadır. Seçilen şehirde kullanılmakta olan dil aksanı sizlerin de bu yönde etkilenmesine neden olacaktır. Şehir seçimi esnasında kalabalık bir yer mi tercih etmek istersiniz yoksa daha sakin ve minik bir şehirde mi Yurtdışında Dil Eğitimi almak istersiniz? En başta buna karar vermeniz gerekmektedir.

Şehir seçiminde önemli bir diğer faktör ise şehir içi ulaşım olanakları olmaktadır. Dil okuluna ulaşım için konaklama mesafesinin uzun olması ulaşım maliyetlerini bir hayli arttırmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için daha çok dil okuluna yakın öğrenci yurtları tercih edilebilirken diğer yandan ulaşım maliyetleri açısından ekonomik şehirler tercih edilebilmektedir.

Tatil Avantajı

Hem dil eğitimi alma hem de boş zamanlarda ülkenin güzelliklerinden yararlanmayı düşünenler için ülkeye ait tatil avantajları da oldukça önemli bir faktördür. Bu sayede daha fazla sosyalleşme çerçevesinde dil gelişimlerinin arttırılması sağlanmaktadır.

Ülkenin farklı noktalarına eğitim sürecinde düzenlenen geziler, turlar eğitim maliyetini arttırırken, dilin pozitif yönde gelişimine büyük etki sağlamaktadır. Ayrıca farklı bir ülkeye ait güzellikleri keşfetme ayrıcalığını da beraberinde getirdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

yurtdisinda-dil-egitimi

Yurtdışında Dil Okulları Tavsiyeleri

Yepyeni bir yabancılı dili akıcı bir şekilde konuşabilmek ve kolayca anlayabilmek adına onu en iyi şekilde öğrenebileceğiniz bir ülke seçimi yapmak önemlidir.

Birden fazla yabancı dili konuşabilen kişilerin hayatta karşılarına çıkan olanaklar her zaman daha fazladır Kariyer fırsatlarının artmasına büyük kakılar sağlayan dil eğitimi, dünyadaki farklı insanlar ile daha kolay iletişim kurabilme imkanına da büyük bir fırsat sunmaktadır.

Hem öğrenciler hem de çalışan bireyler için oldukça büyük bir öneme sahip olan Yurtdışında dil eğitimi, günlük hayatta pratik bir konuşma imkanını da beraberinde getirmektedir.

Dil okulu seçimi yaparken en başta sahip olduğunuz bütçeyi iyi bilmeniz ve bu yönde sizlere hizmet verebilecek ülkelerin okullarını tercih etmeniz gerekmektedir. Aşağıda sıralanan popüler dil okullarından birini tercih ederek etkili yabancıl konuşma konusunda sizlerde hayal ettiğiniz noktaya kolayca gelebilirsiniz.

Yurtdışı Dil Eğitim Danışmanlık firması olarak firmamızdan bu konuda tüm merak ettiğiniz bilgileri kolayca alabilir. Bütçenize en uygun dil eğitim okul fiyatını kolayca öğrenme imkanı bulabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Tavsiye Ekşi

Bu konuda sözlük yazarlarının fikirlerini ve yurtdışı dil okulları tecrübelerini
okumak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Ayrıca bizim referanslarımızla yurtdışında dil okuluna giden öğrencilerle irtibat kurmak isterseniz sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz 🙂

Yurtdışında Dil Eğitimi En İyi Ülkeler

Yabancı dil eğitimi sayesinde kendinizi en iyi şekilde yetiştirmek ve evinize geri döndüğünüzde aynı şekilde öğrenmeye ve konuşmaya devamım edebileceğiniz bir yeteneğe sahip olabilirsiniz. Bunun için dil eğitimini almak istediğiniz ülkeyi en doğru şekilde seçmeniz gerekmektedir. Bütçeniz dahilinde güzel bir dil okulu seçerek o ülke vatandaşlarının diline entegre olarak konuşma yeteneğine sahip olabilirsiniz.

Seçim tamamen sizlere kalmış durumda ister Malta da güzel bir  yaz tatili geçirerek İngilizce eğitimi alabilir isterseniz de Eyfel kulesinin hemen dibinde İngilizce konuşma yeteneğinizi güçlendirebilirsiniz. Konuşmak istediğiniz dil, İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince veya herhangi bir yabancı dl  olsun hiç fark etmeksizin ana diliniz gibi konuşma imkânına sizlerde sahip olabilirsiniz.

Yurtdışında en iyi dil eğitimi veren ülkelere bakıldığında;

İngiltere Dil Okulu

Amerika Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Malta Dil Okulu

Avustralya Dil Okulu

Yeni Zelanda Dil Okulları

Güney Afrika Dil Okulları (yeni bir seçenek olarak..)

İrlanda Dil Okulları

Gibi ülkelerin olduğunu söylemek mümkün.


İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere dil okulları sayesinde İngilizceyi adeta anadiliniz gibi konuşabilmeniz mümkün olmaktadır.  En ince ayrıntılarıyla ve özel aksanı ile konuşma imkanına sahip olabilirsiniz.  Dil eğitimi sırasında ülkeye ait tarihi güzellikleri ziyaret edebilme fırsatı da bulabilirsiniz. Belki ticari anlamda kariyer yapabilme ayrıcalığına da İngiltere’de Dil Eğitimi sayesinde sahip olabilirsiniz.

İngiltere Hangi Dil Okulu Seçilmeli?

En çok terci edilen dil okullarını içerisinde barındıran İngiltere için popüler seçenekler bir arada sıralanmaktadır. Bu aşamada önemli olan sizlerin talepleri olacaktır. İngiltere’nin başkenti Londra’da dil eğitimi tercihi yapabileceğiniz gibi  en çok tercih edilen Brighton şehrinde de bu özel imkandan faydalanabilirsiniz. Bu tamamen sizlerin bütçesiyle ilgili bir durum olmaktadır.

İngiltere dil okulu 4 haftalık programına ait genel fiyat listesine aşağıdaki listeden yararlanabilirsiniz. Doğru ve kesin fiyatlara ulaşmak için firmamız le iletişim kurabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları Fiyatları

Londra dil okulu         2800 USD

Brighton dil okulu       2600 USD

Manchester dil okulu  2400 USD

Oxford dil okulu          3000 USD

Bristol dil okulu           2600 USD

Bournemouth dil okulu 2400 USD

Cambridge dil okulu   2800 USD

Eastbourne dil okulu  2400 USD

daha kolay anlaşılması açısından dolar hesaplamaları olarak eklenmiştir.


irlanda-bayragi

İrlanda’da Dil Eğitimi

İrlanda dil okulları yabancı dil almak için güzel seçenekleri bir arada sunan popüler bir tercihtir.  Temelden başlayarak profesyonel bir dil eğitimine sahip olabilmek için sizlerde İrlanda dil okullarını değerlendirmeye alabilirsiniz.

İrlanda’nın başkenti Dublin’de doğal güzelliklerin gölgesinde sizlerde etkileyici bir dil eğitimine sahip olabilirsiniz.

Uzman eğitmenlerce çeşitli eğitim programlarının uygulanması sonucu 4 haftalık bir programda istediğiniz dili istediğiniz seviyede konuşabilir hale gelebilirsiniz.

Kısa bir süre içerisinde İngilizce dilini konuşmayı amaç edinenler, cv geçmişine uluslar arası bir sertifika dahil etmek isteyenler, kariyer hayatında etkili bir İngilizce kullanmak isteyenler ve birden fazla ana dile sahip olmak isteyenler için İrlanda dil okulları  özel bir ayrıcalık olarak hizmetiniz sunulmaktadır.

İrlanda’da Dil Okulu Fiyatları

 

  • 25 Hafta Work & Study Programı (hem çalışıp hem eğitim alabileceğiniz program)
  • Haftada 15 Saat Kurs Ücreti: 2664€
  • Kurs kayıt ücreti:50€
  • Kurs sonu sınav (ISE): 170€
  • Sağlık sigortası: 100€
  • Konaklama ayarlama ücreti: Ücretsiz
  • Aile Yanı Konaklama (4 Haftalık Ücret): 760€

TOPLAM İRLANDA DİL OKULU MALİYETİ: 3744 €

En güncel ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.


Amerika Dil Eğitimi

Tüm Amerika dil okulu seçenekleri ile son teknolojiye sahip okullarda oldukça etkileyici bir yabancı dile sizlerde kolayca sahip olabilirsiniz. Farklı eğitim süreçlerini içine alan Amerika dil okullarında uluslararası tanınırlığa sahip sertifikalar ile sizlerde hızlı ve garantili bir dil eğitimini tamamlama fırsatı bulabilirsiniz.

Amerika’da Dil Okulu Fiyatları – 2020

Dil okulu fiyatları bölgeden bölgeye ve programdan programa göre değişmektedir.
burada ise size
Amerika Dil Okullarına ait 4 haftalık programı içine alan yaklaşık fiyat listesi sıralayacağız.

Kesin fiyatlar hakkında daha net bilgi almak için bizimle  iletişim kurabilirsiniz.

 

New York 4 Haftalık Dil Okulları         3400 USD

Los Angeles Dil Okulları     3200 USD

Miami okulu               3100 USD

Honolulu okulu           3100 USD

San Francisco okulu  3150 USD

San Diego okulu        3200 USD

Chicago okulu            2800 USD

Boston okulu             3000 USD

Santa Barbara okulu 2600 USD

Seattle okulu             3000 USD

Washington okulu      3100 USD


Kanada Dil Eğitimi

Kanada dil okulları sayesinde çok daha iyi bir İngilizceye sizlerde sahip olabilirsiniz.  Toronto ve Vancouver dil okulları sizler için oldukça güzel bir seçenek oluşturmaktadır.

Hayal ettiğiniz seviyede dil eğitimine sahip olabilmek için  Kanada dil okulları  fraklı bir seçenek olarak sizlerin hizmetine sunulmaktadır.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada’da 6 aylık dil okulu eğitim maliyeti 3700 Kanada Doları gibi fiyatlardan başlamaktadır. Kanada’da dil eğitimi alırken yasal çalışma izniniz yoktur. Kanada’da konaklama olarak ise yurt ve  aile yanı  seçenekleri vardır.


avustralya-bayragi

Avustralya Dil Okulu

Avustralya düşünen adaylar için coğrafi olarak uzak da olsa anadillerinin ingilizce olması sebebiyle tavsiye edilebilir.

Avustralya’da Dil Okulu Fiyatları

Başkent Sydney’de 12 haftalık bir  Genel İngilizce eğitim ücreti 2,800 Avustralya Doları ile  3,500 Avustralya Doları arasında değişmektedir.

Eğer 24 haftalık Genel İngilizce kursu düşünüyorsanız ise  5,000 dolar ile   6,300 AUD arasında değişmektedir.

 


malta-bayragi

Malta ‘da İngilizce Dil Okulu

Fiyat cazipliği vize kolaylığı ve seçeneklerin bol olması sebebiyle tercih edilen Malta’ya gelin bir de fiyat açısından bakalım.

Malta’da Dil Okulu Fiyatları -2020

Malta’da 8 haftalık bir dil okulunun fiyatı 1120 EURO’dan başlamaktadır.

Bu fiyat sadece dil okulunun almış olduğu tutardır.Bunun haricinde aylık 250 ila 350 euro arasında konaklama gibi giderlerin olabileceğini de hesap etmeniz gerekir.

Peki siz nerede eğitim almayı isterdiniz? Sorularınız varsa yorum yazın hemen yanıtlayalım 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here